AD.1100.12.2020

Chodzież, 21 października 2020 r.

O G Ł O S Z E N I E

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chodzieży w związku z art. 16 ustawy
o Inspekcji Weterynaryjnej z dnia 29 stycznia 2004 r.
(Dz. U. 2018 r.  poz. 1557 ze zm.)

ogłasza nabór na kandydatów

do realizacji niżej wymienionych zadań w 2021 r. w ramach umowy-zlecenia

Rodzaj czynności:

1.    Ochronne szczepienia i badania rozpoznawcze u zwierząt na obszarze 4 gmin powiatu chodzieskiego i miasta Chodzież.

2.    Sprawowanie nadzoru nad miejscami skupu, sprzedaży zwierząt, pokazami, konkursami zwierząt zlokalizowanych na obszarze 4 gmin powiatu chodzieskiego i miasta Chodzież:

   a)    Skup i Pośrednictwo Żywych Zwierząt Barbara Dąbek, Szamoty 4, 64-820 Szamocin

   b)    Zakład Handlowo-Usługowy Andrzej Ksycki, ul. Przemysłowa 27, 64-840 Budzyń

   c)    PIGI-BEEF s.c. Rataje 17a, 89-310 Łobżenica, ul. Kościuszki 30A, 64-830 Margonin

3.    Badanie zwierząt umieszczanych na rynku (świń), przeznaczonych do wywozu oraz wystawianie świadectw zdrowia na obszarze 4 gmin powiatu chodzieskiego i miasta Chodzież.

4.    Badanie zwierząt umieszczanych na rynku (drobiu), przeznaczonych do wywozu oraz wystawianie świadectw zdrowia na niżej wymienionych fermach:

  KURY HODOWLANE:

   a)    Spółdzielnia ADOROL Adolfowo 23A, 64-830 Margonin

   b)    GRUPA Sp. z o.o. BroMargo Fermy spółka komandytowa

  • Margońska Wieś 53, 64-830 Margonin
  • Margońska Wieś 52, 64-830 Margonin
  • Lipiniec 1A, 64-830 Margonin
  • Ostrówki 46, 84-840 Budzyń

   c)    GRUPA Sp. z o.o. EMES Spółka komandytowa

  • Sokołowo Budzyńskie 56, 64-840 Budzyń

  BROJLERY:

   a)    Spółdzielnia ADOROL Adolfowo 23A, 64-830 Margonin

   b)    Ferma Drobiu Rzeźnego Janusz Pufalski, Zacharzyn 116, 64-800 Chodzież

   c)    Grzegorz Matysiak, Bukowiec 50, 64-840 Budzyń

  INDYKI RZEŹNE:

   a)    PARK DROBIARSKI Sp. Z o.o. Śmiłowo, ul. Pilska 36, 64-810 Kaczory

  • Ferma Drobiu HELIODOROWO, 64-820 Szamocin
  • Ferma Drobiu SZAMOCIN, 64-820 Szamocin

  STRUSIE:

   a)    Ferma Strusi Łukasz Kossakowski, Nowe Brzeźno 35, 64-840 Budzyń

5.    Sprawowanie nadzoru nad ubojem zwierząt rzeźnych, w tym badania przedubojowego i poubojowego, oceny mięsa i nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o ochronie  zwierząt w trakcie uboju w następującym zakładzie:

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ignaczak Spółka Cywilna
Ubojnia Strzelęcin, Strzelęcin 29, 64-800 Chodzież

Osoby zainteresowane wykonywaniem zadań z wyznaczenia w tym zakładzie dodatkowo muszą posiadać uprawnienia do badań w kierunku włośni, jak również muszą być objęte systemem zarządzania wdrożonym w ZHW Poznań.

6.    Badanie laboratoryjne mięsa na obecność włośni w Laboratorium Wytrawiania Mięsa zlokalizowanym przy zakładzie:

Zakład Przetwórstwa Mięsnego  Ignaczak Spółka Cywilna
Ubojnia Strzelęcin, Strzelęcin 29, 64-800 Chodzież

7.    Badanie mięsa zwierząt rzeźnych na terenie gospodarstwa, mięsa zwierząt łownych na terenie ferm, na obszarze 4 gmin powiatu chodzieskiego i miasta Chodzież.

8.    Badanie mięsa zwierząt łownych po ich odstrzeleniu, przeznaczonego na użytek własny.

9.    Prowadzenie kontroli urzędowych w ramach zwalczania chorób zakaźnych zwierząt na obszarze 4 gmin powiatu chodzieskiego i miasta Chodzież.

10.    Czynności pomocnicze:

   a)    przy wykonywaniu przez lekarza weterynarii badań rozpoznawczych,

   b)    przy badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa,

   c)    mające na celu poskramianie świń, wykonywanych w ramach programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń, ustanowionego na podstawie art. 57 ustawy z dnia  11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych  zwierząt w gospodarstwach na obszarze 4 gmin powiatu chodzieskiego i miasta Chodzież.

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe weterynaryjne (dotyczy pkt.1-9),
  • min. wykształcenie techniczne weterynaryjne oraz roczny staż pracy w zakładzie leczniczym dla zwierząt (dotyczy pkt. 10 lit. a) i b),
  • posiadanie prawa jazdy kategorii B,
  • zdolności organizacyjne,
  • komunikatywność,
  • obowiązkowość,
  • umiejętność obsługi komputera w środowisku Windows,
  • znajomość polskich i unijnych przepisów weterynaryjnych,
  • znajomość systemów GHP, GMP i HACCP,
  • posiadane kwalifikacje zgodnie z rozporządzeniem  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 22 kwietnia 2004 r. w sprawie zakresu czynności wykonywanych przez osoby niebędące pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej oraz kwalifikacji tych osób (Dz. U. nr 89, poz. 860 ze zm.),
  • posiadane kwalifikacje zgodnie z Rozporządzeniem delegowanym Komisji (UE) 2019/624 z dnia 8 lutego 2019 r. dotyczącym szczególnych przepisów w dziedzinie przeprowadzania kontroli urzędowych dotyczących produkcji mięsa oraz obszarów produkcyjnych i obszarów przejściowych w odniesieniu do żywych małży zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/625
  • pozytywna ocena z weryfikacji wiedzy dotyczącej zakresu wyznaczenia.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie*,
  • oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego*,
  • życiorys i list motywacyjny*,
  • zaświadczenie o ukończonej 3 miesięcznej praktyce w zakładzie prowadzącym działalność w zakresie uboju zwierząt rzeźnych wyznaczonym przez wojewódzkiego lekarza weterynarii – w przypadku nadzoru nad ubojem zwierząt rzeźnych, w tym badania przedubojowego i poubojowego, oceny mięsa i nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt w trakcie uboju oraz nadzoru nad rozbiorem, przetwórstwem lub przechowywaniem mięsa*,
  • oświadczenie kandydata  o wyrażeniu zgody  na przetwarzanie danych osobowych,
  • oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo skarbowe popełnione umyślnie,
  • aktualne zaświadczenie lekarskie TYP A o zdolności do wykonywania pracy na stanowisku: lekarz weterynarii lub technik weterynarii,
  • aktualne zaświadczenie lekarskie dla celów sanitarno-epidemiologicznych,
  • aktualne badania okulistyczne,
  • aktualne zaświadczenie o odbytym szkoleniu z BHP*,
  • aktualne zaświadczenie o prawie do wykonywania zawodu lekarza weterynarii*,
  • aktualne zaświadczenie od pracodawcy (dla osób zatrudnionych w ramach umowy pracę) o otrzymywanym wynagrodzeniu brutto za m-c kalendarzowy, stanowiący podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, które musi być co najmniej równe minimalnemu krajowemu wynagrodzeniu ustalanemu na dany rok kalendarzowy (w 2021 roku kwota minimalnego wynagrodzenia będzie wynosić 2 800,00 PLN)
  • zaświadczenie od innego zleceniodawcy (dla osób zatrudnionych w ramach innej umowy – zlecenia) o kwocie otrzymywanego wynagrodzenia brutto za m-c kalendarzowy, stanowiącego podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, które z dniem 01.01.2021 r. jest co najmniej równe minimalnemu krajowemu wynagrodzeniu ustalanemu na dany rok kalendarzowy (w 2021 roku kwota minimalnego wynagrodzenia będzie wynosić 2 800,00 PLN)
  • w przypadku osób ubiegających się po raz pierwszy o wyznaczenie zaświadczenie (zgłoszenie do ZUS) z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych składkach na ubezpieczenie społeczne o zadeklarowanej dobrowolnie zwiększonej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, co najmniej równej kwocie minimalnego krajowego wynagrodzenia brutto, tj. w 2021 roku kwocie równej 2 800,00 PLN. Kwota ta będzie stanowiła podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Od tej podstawy będą naliczane także składki na ubezpieczenie wypadkowe oraz chorobowe (jeżeli osoba przystąpi do tego ubezpieczenia – ubezpieczenie chorobowe dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą jest dobrowolne). W tym przypadku osoba prowadząca działalność gospodarczą będzie miała również obowiązek opłacać składki na FP, ustalone od kwot stanowiących podstawę wymiary składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, gdyż w przeliczeniu na okres miesiąca będą wynosiły one co najmniej minimalne wynagrodzenie za pracę, tj. 2 800,00 PLN
  • prawidłowo wypełnione Oświadczenie Zleceniobiorcy – zał. Nr 1
  • prawidłowo wypełnione podanie o wyznaczenie do realizacji zadań w ramach umowy  –  zlecenia –  zał. Nr 2 lub zał. Nr 3.

    * -     osoby ubiegające się po raz kolejny o wyznaczenie mogą punkty oznaczone „*” pominąć chyba, że nastąpiły zmiany, które należy ujawnić przed zawarciem umowy – wyznaczenia

Osoby zainteresowane powinny złożyć w/w dokumentację do 15 listopada 2020 r. w sekretariacie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Chodzieży, ul. Paderewskiego 2 w godz.  7.00-15.00.

Rozpatrywanie wniosków będzie się odbywało komisyjnie. Komisja po rozpatrzeniu i ocenie wniosków sporządzi listę wyznaczonych osób wraz z zakresem wyznaczenia. Wnioski niekompletne pozostaną bez rozpatrzenia.

Tytuł Typ Rozmiar Dodany przez
Wyznaczenia AD 1100 12 2020 zip 2.04 MB Robert Mądrowski ASI
Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
piątek, 23 październik 2020 17:49 Robert Mądrowski ASI